Aktualności

LUZ MISTRZEM ŚWIATA 2015 !!!

Poniedziałek 07 grudnia 2015
godz. 9:00

Tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ w dniach 7-13 grudnia reprezentowali nasz kraj i  miasto podczas odbywających się w Mikołajkach Mistrzostwach Świata IDO Jazz Dance, Modern, Balet/Pointe oraz w XV Międzynarodowym Festiwalu World Dance Week.

Do tanecznych zmagań przystąpiło, aż  27 reprezentacji z krajów takich jak: Rosja, Kanada, Finlandia, Macedonia, Japonia, Niemcy, Szwecja, Dania, Słowenia, RPA.

Tancerze Luz z układem w choreografii Joanny Woszczyńskiej  „The memory of stons” obronili tytuł Mistrz świata z ubiegłego roku i  wywalczyli i tym razem dla Polski  1 miejsce pokonując 18 startujących grup! Kolejna etiuda z Dzieci Powstania ’44 odniosła sukces.  Natomiast Formacja Jazz Dance Dzieci zajęła II miejsce i tym samym wytańczyła tytuł wicemistrzów świata w tej kategorii. Podczas Mistrzostw Świata wysokie lokaty zajęły również: Mini Formacja Jazz Dance Dzieci – 4 miejsce/23 (Karolina Harasim, Marcelina Karolewska, Ola Malczak, Gabrysia Remiszewska, Julia Zdanowska, Małgosia Roman), Formacja Baletowa Juniorów – 5 miejsce, Formacja Baletowa Dzieci – 5 miejsce, Duet Modern dzieci do lat 11 Szymon Antosik i Maciej Kosyl zajęli 5 miejsce spośród 26 duetów, Formacja Modern Juniorzy – 6 miejsce, Formacja Jazz Dance Juniorów uplasowała się na 7 miejscu w swojej kategorii na 20 startujących, a Formacja Modern Dzieci na 16 formacji zajęła także 7 miejsce.

Równolegle w Mikołajkach odbywał się jak co roku Międzynarodowy Festiwal Mikołajki World Dance Week. Tancerze LUZ stawali na najwyższym podium w kategoriach show dance: 1 miejsce wywalczyła w swojej kategorii Formacja Show Dance Juniorów oraz  Mini Formacja Show Dance Juniorów, w kategorii Solo Show Dance Dzieci 1 miejsce zajął Maciej Kosyl, a 2 Szymon Antosik, również 2 miejsce wywalczyły Gabrysia Remiszewska i Karina Szurek w kategorii Duety Show Dance Dzieci i Mini Formacja Show, a 3 przyznano  Ewie Stecewicz i Marcelinie Karolewskiej w kategorii Duety Show Dance Juniorzy.

A oto osiągnięcia reprezentacji Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ podczas Mistrzostw Świata IDO Jazz Dance, Modern, Balet/Pointe oraz w XV Międzynarodowym Festiwalu World Dance Week,

- 1 miejsce i tytuł Mistrza świata - Mini Formacja Modern Dzieci: Szymon Antosik, Karolina Harasim, Marcelina Karolewska, Maciek Kosyl, Ola Malczak, , Gabrysia Remiszewska, Julia Zdanowska

- 1 miejsce solo show dance dzieci - Maciej Kosyl

- 1 miejsce w kat. formacje show dance juniorzy

- 1 miejsce w kat. mini formacje show dance juniorzy: Zuzanna Dziosa, Wiktoria Kubaj, Nikola Narojek, Natalia Niedziółka, Julia Sawicka, Ewa Stecewicz, Klaudia Wyspiańska,
- 2 miejsce i tytuł wicemistrza świata w kat. Formacja Jazz Dance Dzieci

- 2 miejsce w kat. solo show dance dzieci - Szymon Antosik

- 2 miejsce duet show dance dzieci- Gabrysia Remiszewska i Karina Szurek

- 3 miejsce w kat. duety show dance juniorzy -  Ewa Stecewicz i Marcelina Karolewska
- 4 miejsce w kat. mini formacja jazz dance dzieci: Karolina Harasim, Marcelina Karolewska, Ola Malczak, Gabrysia Remiszewska, Małgorzata Roman, Karina Szurek, Julia Zdanowska