Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ

LUZ Summer Dance Intensive 2021

obrazek

Warsztaty LUZ Summer Dance Intensive 2021 odbyły się w dniach 16-22 sierpnia 2021. Kierownik warsztatów - Joanna Woszczyńska - zaprosiła do współpracy wspaniałą, międzynarodową kadrę instruktorów, złożoną z pedagogów tańca klasycznego, modern, contemporary, jazz i teatru atmosfera:

DOROTA KOPROWSKA
Tancerka, instruktor tańca oraz pole dance, jak również magister sztuki i licencjonowana fizjoterapeutka. Zawodowo zajmuje się tańcem od ponad 12 lat. Posiada wszechstronne wykształcenie oraz doświadczenie sceniczne, pedagogiczne i choreograficzne. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Taniec, o specjalności Choreografia i Teoria Tańca, a także Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie kierunku fizjoterapia. Doskonaliła swój warsztat m.in w Broadway Dance Center oraz Steps on Broadway podczas pobytu w Nowym Jorku. Związana była z Teatrem Muzycznym w Gdyni będąc w obsadzie spektalu "Notre Dame de Paris". Obecnie współpracuje z B’cause Dance Company, a zobaczyć ją można w obsadzie spektaklu „Face Less|Less Face”, „Kepler 22b” jak również najnowszej produkcji "Do Łez".

DOROTA GORJAINOW-DZIERZĘCKA - TEATR
Aktorka teatralna (przede wszystkim Teatr Syrena) oraz filmowa (m.in. seriale "M jak miłość" czy "Pensjonat pod Różą"). W swoim dorobku ma także płytę nagraną z okazji rocznicy urodzin Krzysztofa Komedy. Jej sylwetka znalazła się w albumie "Apetyt na kobiety", który przedstawia wyjątkowe kobiety XXI wieku.

ELWIRA PIORUN - TANIEC KLASYCZNY
Na scenie od 40 lat. Jest tancerką, choreografką, pedagogiem tańca i współzałożycielką Teatru Tańca Zawirowania, pierwszego w Warszawie regularnego zespołu tańca współczesnego. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Wieloletnia tancerka Baletu Teatru Wielkiego w Warszawie, od 1987 roku solistka tego teatru. Jednocześnie studiowała na Akademii Muzycznej w Warszawie pedagogikę tańca. Elwira Piorun na swoim koncie ma główne role m.in. w "Giselle", "Fortepianissimo", "Nienasyceniu", baletach wystawianych na scenie Opery Narodowej. Jej podstawową techniką jest taniec współczesny, ale jako pedagog uczy również tańca klasycznego, elementów jogi i pilatesu. W 1989 roku artystka przeniosła się do Dortmundu, gdzie przez 6 lat tańczyła główne role m.in. w baletach Jurka Makarowskiego oraz Ivana Vamosa. Wróciła do Teatru Wielkiego w Warszawie w 1997 roku. Tam pojawiły się jej pierwsze prace choreograficzne:"Kindertotenlieder" do muzyki Mahlera i "Tylko raz w życiu", balet oparty na życiorysach Isadory Duncan i Sergiusza Jesienina. Po odejściu z Opery Narodowej współpracowała przez rok z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu. Artystka stworzyła również choreografię spektakli "Jeśli kochasz, zabij" we współpracy z Atelier Polskiego Teatru Tańca oraz "W stronę światła… z zawiązanymi oczami" w Teatrze Tańca Zawirowania. Obecnie jest jego dyrektorem artystycznym i bierze udział w większości jego produkcji, aktywnie uczestnicząc przy tworzeniu choreografii. Jest współchoreografem polsko-hinduskiego przestawienia „The crossing” we współpracy z Navdhara Dance Company z Mumbaju. Ostatnim jej przedstawieniem jest tanecznego wersja poematu Dantego „Tańcząc Boska Komedię”. Jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania (do tej pory XVII edycji). W 2013 roku została zaproszona do współpracy z Ido Tadmorem i Rachel Erdos, czego efektem jest dobrze przyjęty w Izraelu dwuczęściowy spektakl "Rust&Engage". Współpraca z zespołem Machol Shalem była kontynuowana spektaklem HA. E. The Absence of yes. Od wielu lat prowadzi intensywne działania na rzecz popularyzacji tańca współczesnego w Warszawie. Oprócz corocznego Festiwalu współorganizowała Spotkania z Teatrem Tańca w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury „Włochy”. W ostatnich latach poświęca się głównie prowadzeniu warsztatów tanecznych oraz pracy z młodzieżą. Uczyła tańca w Państwowej Szkole Baletowej, w szkole Egurroli, obecnie najczęściej we własnej Akademii Tańca Zawirowania w Warszawie na Wspólnej 61. Wielokrotnie występowała zagranicą w przedstawieniach teatru tańca Zawirowania.

NATALIA MADEJCZYK - JAZZ
Edukację artystyczną rozpoczęła od treningów gimnastyki artystycznej. Następnie umiejętności taneczne rozwijała w najlepszych szkołach tańca, m.in.: Hubbard Street Dance Chicago, Joell Hall Dance Center w Chicago, Pineapple Dance Studio w Londynie i Broadway Dance Center w Nowym Jorku. W 2011 roku otrzymała dyplom tancerza zawodowego ZASP. Była główną tancerką oraz choreografem „Teatru V6” w Łodzi. Jest zwyciężczynia konkursu tanecznego „Selections The Carefree Dance Academy”, nadawanego na VIVA POLSKA, którego pomysłodawcą i realizatorem był Jay Windsor Robinson. Uczestniczyła również w programie „You Can Dance – Po Prostu Tańcz” realizowanego przez TVN, a następnie pracowała tam jako choreograf. Od stycznia 2011 do końca 2014 roku była tancerką Bałtyckiego Teatru Tańca. Można ją było zobaczyć m.in. w spektaklach Izadory Weiss, Romeo i Julia, Eurazja, Święto wiosny, Czekając na..., Windows, a także w spektaklu Wojciecha Misiuro Sen i Kopciuszku Eugenio Scigliano.

KLEVIS ELMAZAJ - MODERN, LYRICAL JAZZ
albański choreograf i performer mieszkający w Amsterdamie. Pierwsze kroki jako tancerz stawiał w szkole baletowej i kontynuował naukę tańca aż do ukończenia Rambert School of Ballet & Contemporary Dance w Londynie w Wielkiej Brytanii. Obecnie zajmuje się choreografią do produkcji operowych w całej Europie, takich jak „Forza del Destino” Royal Opera House, Wielka Brytania 2019, „Rusalka” Teatro Real, Hiszpania 2020, „Christmas Eve” Frankfurt Opera, Niemcy 2021, „Salome” Helsinki Opera, Finlandia 2022. Klevis rozwija pasję choreograficzną cały czas, od silnej potrzeby komunikowania się i dzielenia się wizjami i doświadczeniami z publicznością. Z przekonania, że taniec powinien inspirować życie ludzi i nieść przesłanie do oglądającej publiczności, podchodzi do choreografii z bardzo ludzkiego punktu widzenia: emocje, uczucia, doświadczenia, zmysły i wpływy kulturowe są niezbędne do tworzenia ruchów, które będą kształtować taniec, aby tancerze mogli rozwinąć osobiste przywiązanie do tego, co zamierzają wykonać. Klevis tworzył projekty, które zdobyły nagrody na prestiżowych międzynarodowych konkursach choreograficznych, takich jak „Until The Sand” 2nd Prize, Burgos / NewYork International Choreographic Competition 2016, Finalista „Where The Sun Rises”, Youth America Grand Prix 2018, „The Silent Way” I nagroda, Danza en el Camino De Santiago 2019. W marcu 2021 Klevis założył ImagineWonders z siedzibą w Amsterdamie, aby móc łączyć choreograficzną wizję dla większej publiczności.

KATARZYNA GARBARCZYK - JAZZ
Kasia jest tancerką, solistką Alternatywnego Teatru Tańca i Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ oraz instruktorka w Akademii Tańca LUZ-ART. Częścią naszego zespołu jest już od 5 roku życia i wielokrotnie reprezentowała go na mistrzostwach Polski, Europy i Świata będąc częścią formacji, miniformacji i duetów. Często pojawiała się też na scenie teatralnej w spektaklach takich jak: "Dzieci powstania 44"", "Nasza klasa w PRL-u", " Polskie DNA - historia tańcem malowana", "Rockowisko", "Wyobraźnia kontra komp", "Gdzie jesteś Ewo?", "Szkło". W spektaklu Szkło w 2020 roku pełniła również funkcje asystenta choreografa I reżysera.
W swojej karierze trenowała takie style tańca, jak: jazz, modern, balet i hip hop.

Organizatorzy:
Miejskie Ośrodek Kultury w Siedlcach
Fundacja LUZ dla Sztuki